ЗАХИСТ ТЕЛЕВІЗОРА ВІД СТРИБКІВ НАПРУГИ
Різноманітність побутової техніки, теле, аудіо, відеопристроїв роблять життя сучасної людини комфортнішим і зручнішим. Однак із появою нових пристроїв навантаження на силовий ланцюг будинку так само збільшується. Лінії електропередач вже не можуть впоратися з навантаженням, і напруга у розетках часто може досягати 180 вольт і нижче.
Зустрічаються і протилежні ситуації. Коли будинок у новому котеджному селищі або квартира в новобудові під'єднані до ненавантаженої трансформаторної підстанції, і напруга в розетці нижче 250 вольт не падає. У підсумку після придбання нової техніки, ви можете зіткнутися з неправильною роботою обладнання або пробою силових елементів, що неодмінно призведе до виходу дорогої техніки з ладу.
Очевидно, що техніку потрібно якось захистити, але як? Є декілька способів. Це придбання побутової техніки з вбудованим захистом від перенапруги, встановлення реле напруги і встановлення стабілізаторів напруги.
Перший спосіб не дешевий і техніка з такою функцією значно дорожча за аналоги, та й не всі виробники випускають таку техніку.
Другий спосіб значно дешевший за перший, але є низка недоліків, основний з яких полягає в тому, що реле просто відключає навантаження в разі низької або високої напруги та жодних дій з нормалізації напруги не виконує.
Навряд чи кому сподобаються постійні вимкнення телевізора або пральної машини під час спрацьовування викликаних вимкненням реле напруги. Третій спосіб найоптимальніший як за ціною, так і за ступенем захисту техніки. Це стабілізатор мережевої напруги. Він постійно усуває нестабільність напруги в мережі, а при досягненні критичних значень вимикає техніку.


Адекватна ціна
Професійність
Гарантія
Оперативність
Якість
Виїзд до вас
ЗАХИСТ ТЕЛЕВІЗОРА ВІД ПЕРЕПАДІВ НАПРУГИ
Вартість захисних пристроїв – від 500 гривень.
У вартість включено доставку, встановлення, налаштування і коротке навчання користувача.

Додаткові послуги
Питання захисту телевізорів від стрибків вольтажу сьогодні виникає все частіше, адже після таких перепадів напруги багатьом доводиться здавати техніку в ремонт.
Чи потрібен стабілізатор напруги для сучасних телевізорів?
Особливістю сучасних плазмових, LCD, LED телевізорів є наявність імпульсного блоку живлення. Вони можуть нормально працювати при вольтажі від 170 В до 250 В. При відхиленні від цих значень, пристрій, за правилами експлуатації, має автоматично вимикатися, інакше внутрішні елементи перегорять.
Хоча більшість виробників постачають імпульсні блоки вбудованими плавкими запобіжниками (їх ще називають мережевими фільтрами), вони не здатні врегулювати вольтаж у мережі. Усе, що вони зможуть зробити – захистити телевізор від короткого замикання і згладити невеликі, короткі імпульсні перешкоди. Але при цьому самі фільтри впадуть «смертю хоробрих», оскільки вважаються деталями для одноразового захисту телевізора.
Ще одна причина, чому потрібен безперебійний захист – невідповідність якості ліній електропередачі та навантаження, яке на них чиниться. Більшість електромереж проектували ще за часів СРСР, коли побутової техніки було не так багато. Відтоді обладнання та дроти застаріли, але навряд чи замінилися на нові, тому велике навантаження спричиняє перепади напруги в мережі.
Непередбачувані аварії на підстанції, вимкнення світла під час негоди, зливи та сильного вітру призводять до того, що якщо сьогодні телевізор не перегорів, то різкий стрибок все одно наблизив «смерть» пристрою, і наступного разу вже згорить блок живлення телевізора і центральна плата.
Отже, чи потрібен стабілізатор для сучасних телевізорів? Відповідь – так, для них обов'язково потрібні додаткові методи захисту.
Який буває захист телевізора від перепадів напруги?
Щоб запобігти перегоранню телевізора від стрибків вольтажу, можна використовувати таке обладнання:
- Реле напруги. Найдоступніший прилад за ціновою категорією. Сенс його роботи полягає у тому, щоб він контролює подачу електроенергії і, коли напруга несподівано стає вищою або нижчою за допустиму, реле автоматично вимикає телевізор, не даючи змоги внутрішнім деталям перегоріти. Швидкість реакції на подібні перепади напруги становить 0,05 сек. у разі її підвищення і 1,2 сек. у разі її зниження. Ще один плюс – власник може сам налаштувати допустимий діапазон напруги для телевізора – від 120 В до 280 В і швидкості ввімкнення телевізора назад у робочий режим – від 3 сек. до 10 хв.
- Стабілізатори напруги. Вони коштують дорожче за попередній прилад, зате надійність теж вища. Вони бувають мережевими, тобто підключення здійснюється тільки до одного побутового приладу, наприклад, телевізора, і магістральними – захищають усю квартиру, будинок або під'їзд. Магістральний стабілізатор напруги монтується біля щитової, за лічильником.
Параметри вибору обладнання
Щоб визначитися з вибором відповідної моделі стабілізаційного обладнання, потрібно знати особливості своєї електромережі. Наприклад, наскільки часто і якої сили трапляються перепади в мережі. Якщо вони слабкі і рідкісні, то не потрібно купувати дорогі і потужні захисні безперебійники. Якщо стрибки вольтажу – явище часте, то і потужність приладу має бути відповідною.
Основні параметри стабілізатора стрибків напруги наведено в таблиці.
Параметр | Рекомендації |
---|---|
Потужність | Повинна бути на 20–30% більшою, ніж потужність телевізора. Деякі моделі телевізорів під час пуску споживають більше потужності, ніж під час основної роботи. Якщо в інструкції або техпаспорті не вказано цей параметр, то для його підрахунку потрібно зазначену потужність × коефіцієнт 0,7. Купуючи стабілізатор напруги для телевізора, потрібно орієнтуватися на отриманий показник. |
Точність стабілізації | Не вище 5% |
Діапазон стабілізації | Потрібен бути широкий діапазон, щоб нейтралізувати велику кількість перепадів у мережі |
Рівень шуму | Чим менше, тем краще. Інакше шум від роботи стабілізатора напруги заглушить звуки телевізора. |
Габарити й спосіб кріплення | Краще обирати невеликий прилад, який може бути настінним або підлоговим. |
Швидкість реагування | Чим швидша реакція, тим менше ризиків перегорання техніки. |
Виробник | Китайські – дешеві, але не довговічні. Вітчизняні – середня ціна, хороша якість. Європейські – висока ціна, найкраща якість. |
Захист телевізора від стрибків напруги просто необхідний, бо короткочасний, несподіваний перепад може за кілька секунд зламати дорогу техніку. Тут діє принцип: «Краще 1 г профілактики, ніж 1 кг лікування».
Допомогу у виборі відповідної моделі стабілізатора нададуть співробітники «Телесервісу». Ціна на такі пристрої – від 500 грн. У вартість входить доставка приладу, монтаж, налаштування та поради щодо експлуатації конкретної моделі.